Pippi på Öland

Pippi på Öland
fredag, september 7, 2018 - 16:45

I Bumsen 5.17 sidorna 44-46 kan du läsa artikeln om en aktivitet som vi genomförde i september 2017. Vi kallade den för Pippi på Öland.

Det var en mycket uppskattad resa och vi har redan fått förfrågningar om att göra om den 2018.

Du som är intresserad kan redan nu boka in helgen 7-9 september 2018!

Vi kommer att bo på Ottenby vandrarhem i Ås, nere på södra Öland.

Vi bodde i ett hus tillsammans och hade det väldigt trevligt på kvällarna. Var och en bokar in sig på vandrarhemmet utefter egna önskemål. När du ringer och bokar in dig är det viktigt att du säger att det är BMW-klubbens träff som det gäller. Ange också om du vill ha enkelrum.

Telefonnummer till vandrarhemmet är 0485-662062.

Det går att beställa frukost. Du kan också handla egen frukost i lilla ICA-affären i Grönhögen, tio minuter från vandrarhemmet.

I år kommer vi att köra lite andra vägar än 2017. En del av sträckan går på grus men den är inte svårare än att det går och köra K1600 eller S1000RR! Lunch, fika och kvällsmat äter vi ute på lokala fik och resturanger.

 

 

För information och anmälan, maila till lasse@pr-photo.se

 

Lägg till kommentar

Logga in för att kommentera

Bilder