D 1 Inspirationsdag för långtouring i österled

D 1 Inspirationsdag för långtouring i österled
lördag, mars 17, 2018 - 10:00

BMW MC-klubben inbjuder dig till en föreläsning om hur man bör gå till väga om man planerar för en längre eller kortare resa med motorcykel (i synnerhet i österled). Klubbens Globetrotter Lars-Erik Holmberg kommer att visa bilder och berätta om sina resor och även vad man bör tänka på inför och under resan. Om ni inte vet vem Lars-Erik är så kan ni börja med att läsa om hans resa till Kazakstan i Bumsen nummer 1 2018. Det Lars-Erik inte vet i ämnet är sannolikt överflödigt!

Tid: Lördagen den 17 mars kl. 10-14
Plats: LKAB:s huvudkontor, Varvsgatan 45 Luleå
Anmälan: Görs senast den 15 mars till Stefan Millgård via millgard@gmail.com alt. 070-521 84 20. Lokalen som vi disponerar tar maximalt 20 personer varför principen "först till kvarn" gäller.
Kostnad: Själva föreläsningen är gratis, fika köpes på plats till självkostnadspris.

Välkomna!

Lägg till kommentar

Logga in för att kommentera